Майбутнє економіки лежить у площині STEM. Це професії майбутнього

Ця думка належить виконавчому директору Освітньої коаліції STEM (Вашингтон) Джеймсу Брауну.

І з нею важко не погодитись.

STEM-манія почалася з освіти. Адже нові професії, які почали щоденно з’являтися, вимагали навичок, які допомагали вирішувати задачі на межі дисциплін, а таких знань діти, зазвичай, не отримували в школі.

Українська освіта, наприклад, традиційно була репродуктивною, тобто часто від учнів просто вимагалося завчати факти і бути в змозі оперувати ними. Коротка фраза вчителів-новаторів, яка процитована у «Концепції Нової української школи», вдало узагальнює проблеми нашої освіти: «Сьогодні у нас дві проблеми в навчанні. Перша – це переван

таженість предметами… І друга проблема – те, що ми даємо суто навчальний матеріал. Випускник нашої української школи не вміє застосувати набуті знання в житті. Він, як фарширована риба, розумієте? Нібито і риба, але не плаває.»

Фаршировані знаннями діти, які ніколи не зможуть плавати, – це не ті учні, студенти та фахівці, які стануть успішними у сучасному світі. Google однаково буде знати більше. Без практичних навичок, та навичок здобувати практичні навички дитина стає лотерейним квитком. Вона або потрапляє до рук роботодавця, який зацікавлений в тому щоб навчити свого працівника, або ні. 

Навчання – це не передавання знань від учителя чи книги до учнів, це спосіб знаходження нетрадиційних нов

аторських рішень і розширення свідомості. Навчання – це не аморфна катівня, це абсолютно зрозуміла звичка. У дитини яка розуміє, що навчатися можна, а не “доведеться” зовсім інший погляд на світ та можливості.

Тут STEM-освіта і стає у нагоді, адже вона не лише спрямовує увагу на природничо-науковий компонент навчання та інноваційні технології в практичному сенсі, але й активно розвиває творчу складову особистості та критичне мислення. Ось чому складник STEM має критичну цінність у впровадженні реформи, яка відбувається зараз у середній освіті України. Сьогодні активно впроваджуються лише окремі проекти, але вже через кілька років така комплексна інтеграція застосовуватиметься по всій країні.

Набагато більше інформації про інформації про STEM освіту знайдете на сторінках www.toys4brain.com.ua .

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: